Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » 10 tipov pre zdravé jazierko

10 tipov pre zdravé jazierko
Desať tipov ktoré zaručia, že vaše jazierko bude vyzerať perfektne a ostane zdravé a čisté či sa rozhodnete do neho vpustiť ryby alebo nie.

10 tipov pre zdravé jazierko

1. Nie príliš upratané
Správne prírodné jazierko je zmesou rôznych habitov pre živočíchy žijúce a ukrývajúce sa v jazierku a jeho okolí. Preto netreba jazierko urobiť sterilne. Kamene, vodné a močiarne rastliny zabezpečia množstvo miesta pre rôznorodé živočíchy.

2. Namixujte rastlinky
Vodné rastlinky vytvárajú dôležitý ekosystém – zamerajte sa na mix vodných rastlín trvalo umiestnených pod vodou, vodne rastliny s plávajúcimi listami (lekná) ako aj pobrežné – bahenné rastliny rastúce nad vodou, ktorých korene sú však trvalo vo vode.

3. Buďte opatrní pri nákupe
Niektoré nepôvodné vodné rastlinky môžu byť invazívne a môžu obmedzovať v raste iné. Preferujte kúpu a výsadbu u nás pôvodných druhov, ktoré v jazierku vytvoria prirodzený biotop vhodný do našich podmienok.

4. Prospešné pobrežné zóny jazierka
Pobrežné zóny na okrajoch jazierka pomáhajú prirodzene filtrovať vodu a odstraňovať živiny z jazierka Pobrežné rastliny vytvárajú tieň a zabezpečia aj potravu pre ryby v podobe vážok, lariev komárov, podeniek a pod. ktoré sa v pobrežných rastlinách zdržiavajú.

5. Vhodný tieň
Stromy a korene stromov môžu zabezpečiť tieň pre ryby v horúcich letných dňoch, avšak príliš veľa tieňa na jazierku redukuje rast vodných rastlín. Navyše opadané lístie môže viesť ku rozkladu organického materiálu na dne jazierka. Skúste nájsť vhodný kompromis medzi tieňom a priamym slnkom.

6. Správna hĺbka
Rôzne hĺbky v jazierku a plytšie pobrežné zóny poskytujú rôzne biotopy pre rastliny a vodných živočíchov. Jazierko však nesmie byť príliš plytké ani príliš hlboké. Plytké jazierko sa v lete veľmi prehrieva a v zime nezabezpečí dostatočnú teplotu vody na prežitie vodných tvorov. Príliš hlboké jazierko zase neumožní vidieť na jeho dno a je náročné na kvalitnú filtračnú technológiu.

7. Opatrne s chemikáliami
Buďte opatrní pri používaní pesticídov, hnojív alebo chemických postrekov v blízkosti jazierka. Pri závane vetra sa môže postrek dostať do jazierka. Náhly dážď môže spláchnuť priemyselné hnojivá do jazierka. Malé jazierko nie je schopné rozpustiť chemikálie na netoxickú koncentráciu a môže to byť katastrofa pre život v jazierku.

8. Voda z vodovodu
Voda z verejného vodovodu obsahuje chlór a môže obsahovať nitráty. Jej napúšťanie do jazierka môže podporiť rast rias a voda získa zelenú farbu. Voda z vodovodu neprospieva biologickej filtrácii. Ak je to možné použite vodu zo studne alebo dažďovú vodu.

9. Ryby v jazierku – áno či nie?
Mnoho ľudí miluje pohľad na ryby plávajúce v jazierku. Nedávajte do jazierka ryby chytené voľne v prírode ani ryby z neovereného zdroja. Môžete si do jazierka zavliecť choroby a plesne ktorých liečba je náročná a neprospieva biotopu jazierka.

10. Vychutnajte a užívajte si jazierko!
Jazierko je bohaté na život – je to perfektné miesto pri ktorom si posedieť, relaxovať a užiť si pohľad na ryby, žaby, vážky a vtáky ktoré k nemu prileteli aby sa osviežili.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5