Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Záhradné jazierko na jeseň

Záhradné jazierko na jeseň
Dnes je jesenná rovnodennosť a je tak čas myslieť na jesennú údržbu jazierka a pripraviť ho na zimu. Nočné teploty klesajú, takže lístie mení farby a pomaly opadáva. Hnednúce lístie vodných rastlín odstráňte čo najskôr. Najmä plávajúce rastliny ako vodné hyacinty či vodná kapusta umierajú s prvými mrazmi. Ak ich chcete zachovať, odoberte ich pár do vedra a uschovajte napríklad v pivnici či garáži aby nezamrzli.

Záhradné jazierko na jeseň

Filter čistite častejšie, pretože pri nižších teplotách vody klesá aj aktivita nitrifikačných baktérií, pričom vďaka napadanému lístiu a odumierajúcim vodným rastlinám narastá záťaž na biologický filter. Tu veľmi pomôžu špeciálne zimné baktérie, ktoré  zabezpečia biologickú aktivitu dokonca pri teplote pod 4°C.

Väčšina rýb znižuje svoju aktivitu ako postupne teplota vody klesá (netýka sa to jeseterov, ktorí vyžadujú kŕmenie aj počas tuhej zimy). Ryby majú v tomto období najväčšiu váhu a sú v najlepšej kondícii, aby prečkali zimu. Kŕmiť odporúčam častejšie, v menších dávkach krmivom určeným do chladnejšej vody najmä počas slnečných jesenných dní.

Jeseň je tiež obdobím, kedy parazity opätovne začínajú útočiť – postupne ako sa znižuje imunitný systém rýb. Neznamená to že treba hneď použiť lieky, len je potrebné ryby viac sledovať, aby ste mohli zasiahnuť včas, ak to bude potrebné.

Kvalita vody by v tomto období mala byť stále dobrá, otestujte ju aby ste sa uistili. Postupne sa zvyšuje aj obsah kyslíka vo vode tak, ako klesá teplota. Okysličovací prístroj je vhodné nechať zapnutý, no vyústenie bubliniek je vhodnejšie premiestniť do plytšej zóny jazierka, aby sa voda neochladzovala od dna.

Stále je však množstvo času užiť si svoje záhradné jazierko a ryby v ňom, než príde zima a hladinu pokryje ľad.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5