Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » Mechanická filtrácia záhradného jazierka

Mechanická filtrácia záhradného jazierka
Kvalitný filter je základom pre všetky záhradné jazierka. Bez filtrácie nie je možné udržať vodu v jazierku čistú a priezračnú. Efektívny filtračný systém do jazierka obsahuje mechanickú a biologickú filtráciu vody.

Mechanický filter je prvým stupňom filtrácie jazierka a má za úlohu zachytávať z vody mechanické nečistoty ako lístie, výkaly rýb, mŕtve riasy a podobne. Jeho úloha vo filtračnom systéme je nenahraditeľná, nakoľko filtre ktoré neobsahujú mechanický predfilter musia spracovať veľký objem biologickej hmoty, preto musí byť takýto filter objemovo veľký a jeho čistenie je zdĺhavé a náročné. Ak filtračný systém mechanický predfilter obsahuje, tak tento zachytí mechanické nečistoty a do biologickej časti filtrácie prejde už len voda z ktorej biologický filter odstráni v nej rozpustené organické látky.

Typy mechanickej filtrácie

1. Komora s filtračnými kefami

Komora s filtračnými kefami Tento typ mechanickej filtrácie je často súčasťou starších typov filtrácií, alebo jednoduchých lacných filtrov. Na vstupe do filtra sa nachádza časť osadená filtračnými kartáčmi ktoré vedia zachytiť veľmi hrubé nečistoty ako lístie a riasy.

 

 

 

 

 

 

 

2. Filter s pevným sitom
Filter s pevným sitom Filter s pevným sitom – štrbinový filter obsahuje v ideálnom prípade nerezové sito väčšinou s hustotou 300 µ ktoré zachytí okrem lístia a rias aj jemnejšie nečistoty ako výkaly rýb.

 

 

 

 

 

 

 

      3. Bubnový filter

Bubnový filter

Filter s otočným sitom – bubnový filter je osadený sitom s hustotou 60 µ a je tak schopný zachytiť aj tie najjemnejšie, vo vode rozptýlené nečistoty ako mŕtve jednobunečné riasy, ktoré spôsobujú zelený zákal v jazierku.

 

 

 

 

 

 

 

Výhody mechanickej filtrácie - porovnanie

 

Komora s filtračnými kefami

Filter s pevným sitom

Bubnový filter

Veľmi lacné riešenie

Veľmi dobrá efektivita, odstráni nečistoty do 300 µ

Vynikajúca efektivita, odstráni nečistoty do 60 µ

Jednoduchá inštalácia

Jednoduché čistenie sita

Automatické čistenie sita

Nespotrebuje vodu

Jednorazová investícia

Nepotrebuje údržbu a zásah majiteľa jazierka

 

Nespotrebuje vodu

Výrazne znižuje nárok na objem biologickej filtrácie

 

Nevýhody mechanickej filtrácie - porovnanie

 

Komora s filtračnými kefami

Filter s pevným sitom

Bubnový filter

Takmer žiadna efektivita

Vyššia obstarávacia cena

Vysoká obstarávacia cena

Náročnejšie čistenie

Vyžaduje pravidelnú údržbu

Obsahuje riadiacu elektroniku

 

Sito sa môže upchať

Sito je spotrebný materiál

 

 

Spotrebuje vodu na oplach


Bubnový filter je jedným z najstarších filtrov používaných pri separácii pevných látok z kvapaliny a je neprekonaný v mechanickej filtrácii. V oblasti filtrácie jazierok ide stále o pomerne novú technológiu, ktorá však reprezentuje najefektívnejšie riešenie údržby záhradného jazierka s okúzľujúcim výsledkom.

Ako funguje bubnový filter?

Voda z jazierka je privedená do vnútra bubnového filtra, prechádza von cez filtračné sito s hustotou 60 mikrónov čím sa oddeľujú nečistoty z vody a vyčistená vychádza ďalej do biologickej časti filtračného systému.  Akonáhle sa sito v bubnovom filtri zanesie, hladina vody v systéme klesá. Bubnový filter je vybavený automatickým ovládaním, ktoré tento pokles hladiny zaznamená a aktivuje hnací motor, ktorý otáča filtračný bubon a súčasne spustí striekanie vody z tlakového vstrekovacieho čerpadla cez dýzy na čistenie bubna. Trysky striekajú vodu z vonkajšej strany bubna dovnútra, aby odstránili nečistoty zachytené sitom bubna. Tieto nečistoty sú potom odvádzané cez žľab, ktorým voda prúdi do odtoku. Celý proces automatického oplachu si môžete pozrieť na tomto videu:
 

Ako čistiť bubnový filter?

Bubnový filter je vybavený automatickým samočistiacim systémom, ktorý mu umožňuje čistiť sa sám. Niekedy je však po dlhšej dobe používania potrebné dodatočné čistenie, aby filter správne fungoval. Je to hlavne v prípadoch ak je v jazierku tvrdá voda a sito je zanesené vodným kameňom. Vtedy je potrebné sito demontovať z bubna a zbaviť ho vodného kameňa namočením vo vhodnom prípravku.

Koľko vody spotrebuje bubnový filter?

Spotreba vody na oplach bubnového filtra je priamo závislá od znečistenia vody v jazierku. Čím je vo vode viac nečistôt, tým častejšie sa filter musí automaticky opláchnuť. Ak sa inštaluje bubnový filter do existujúceho jazierka, oplachovanie spočiatku prebieha často. Postupne však z obehu filter odstráni všetky nečistoty a intenzita oplachu sa zníži.
 

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5