Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Ako čistiť jazierkový filter

Ako čistiť jazierkový filter
Vhodný filter je nevyhnutný pre náležitú kvalitu vody v jazierku. Jazierkový filter odstraňuje z vody nečistoty a výkaly rýb, ktoré by inak vodu znečistili. Mechanický filter odstraňuje pomocou sita, odstredivky alebo filtračných kief nečistoty ako lístie, odumreté riasy a pod. Biologický filter obsahuje filtračné médium, ktoré je domovom prospešných baktérií. Tie odstraňujú čpavok a iné škodlivé látky rozpustené vo vode. Mechanický filter vyžaduje týždennú údržbu, biologický filter mesačnú.

Ako čistiť jazierkový filter

1. Očistite časť filtra ktorý zabezpečuje mechanickú predfiltráciu raz týždenne. Prúdom vody zo záhradnej hadice prepláchnite mechanické sito či kefy a odstráňte všetky mechanické nečistoty, ktoré filter zachytil. Pravidelným čistením časti filtra zachytávajúcim mechanické nečistoty zabezpečíte správny prietok vody filtrom a znížite záťaž biologického filtra. Ak sa mechanické nečistoty včas neodstránia, postupne sa rozkladajú, hnijú a odpadné látky sa vyplavujú do vody.

2. Čistite hladinový skimmer pravidelne od lístia a iných mechanických nečistôt

3. Raz mesačne očistite filtračné média z biologickej časti filtra. Médium prepláchnite v nádobe s jazierkovou vodou aby ste z neho odstránili kal. Média neoplachujte studenou vodou z hadice, ani nepoužívajte vodu obsahujúcu chlór, či nebodaj čistiace prostriedky. Zabili by ste tým prospešné nitrifikačné baktérie žijúce v médiu – tie vám zabezpečujú čistotu vody v jazierku! Po prepláchnutí biologické média vložte späť do filtra, zapnite čerpadlo a nezabudnite aplikovať obnovovaciu dávku nitrifikačných baktérií.

Napĺňanie jazierkového filtra

4. Na začiatku sezóny a v strede leta odporúčam očistiť jazierkové čerpadlo a kremíkovú trubicu UV-lampy od vodného kameňa a usadenín. Predĺžite tak životnosť čerpadla a účinnosť UV-žiarivky.


TIP: Ak váš filter vyžaduje čistenie mechanickej časti častejšie ako raz týždenne a biologickej častejšie ako raz mesačne, je nedostatočný pre veľkosť vášho jazierka alebo množstva rýb v ňom.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5