Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Certifikáty KOI kaprov

Certifikáty KOI kaprov
Certifikát vystavený japonským chovateľom pri predaji KOI kapra je zárukou pôvodu. Dáva nám istotu odkiaľ KOI pochádza a poskytuje základné informácie o rybe.

Certifikáty KOI kaprov

Už od roku 2007 dovážam KOI kapre osobne vybraté v japonskej Niigate. Nakoľko sa dlhodobo zameriavame na kúpu a predaj tých najkvalitnejších KOI kaprov, ku niektorým z nich sa nám podarilo získať aj certifikáty pôvodu priamo od chovateľov.

Čo certifikát obsahuje

Certifikáty originality vystavené chovateľmi z Japonska obvykle obsahujú:

 • meno chovateľa
 • adresu KOI farmy
 • pečiatku chovateľa
 • fotografiu KOI kapra
 • varietu KOI kapra
 • pohlavie
 • vek pri predaji
 • veľkosť pri predaji
 • dátum predaja

Výnimočnosť certifikátu originality KOI kapra

Certifikát originality nie je automaticky vystavovaný ku každému predanému KOI v Japonsku. Pri obrovskom množstve KOI predaných chovateľmi to nie je technicky možné, aby takýto certifikát vystavovali pre každý predaný exemplár. Nakoľko certifikát obsahuje aj údaj o pohlaví, vystavuje sa až pre staršie – drahšie ryby, pri ktorých vie chovateľ bezpečne určiť pohlavie.

Na základe mojich osobných skúseností je chovateľ ochotný venovať svoj čas vystaveniu certifikátu pre KOI kapra na odchov a kvalitu ktorého je patrične hrdý. Preto certifikáty ktoré sme s KOI priviezli na Slovensko našim klientom, boli ku exemplárom ktorých cena sa pohybovala v tisícoch eur.

Certifikát bohužiaľ väčšinou obsahuje nekvalitnú fotografiu, čo je spôsobené skutočnosťou, že je z praktických dôvodov – kvôli rýchlosti, robená u nás skoro nepoužívaným polaroidom.

Prečo žiadať originálny certifikát

Je úplne normálne, že ľudia preferujú psy s preukazom pôvodu, rodokmeňom koňa či žiadajú certifikát ku drahému šperku, pretože im to dáva istotu vo viacerých smeroch. Preto prirodzene chápem žiadosti mojich zákazníkov, že súčasťou kúpy kvalitného KOI kapra by mal byť aj certifikát o jeho pôvode.

Je veľký rozdiel v kvalite a samozrejme v cene medzi KOI kaprom kúpeným u TOP chovateľov ako Dainichi, či Isa, alebo u treťotriednych chovateľov ktorí často ani nie sú členmi asociácie, či nebodaj KOI z Izraelu či Thajska. Preto je dobré mať certifikát ktorý dokladuje pôvod a tým aj potvrdzuje opodstatnenosť ceny KOI kapra.

Stretol som sa aj s názormi predajcov KOI kaprov, že „neriešia rodokmene ani ich nežiadajú od japonských chovateľov“ čo je len priehľadná výhovorka predajcu, ktorý neponúka tak kvalitné a hodnotné ryby, aby k nim dokázal certifikát získať. Skutočne by bolo trápne žiadať v Japonsku chovateľa o certifikát ku KOI kaprovi za pár jenov.

Doba sa ale mení a ak niekto kúpi KOI kapre v Japonsku u obchodníkov a nie priamo u chovateľov, tak certifikát získa oveľa ľahšie aj ku relatívne bežnejším KOI. Obchodníci a priekupníci medzičasom zistili, že s certifikátom ma KOI vyššiu dôveryhodnosť a tak ich vydávajú takmer ku každej rybe ako na bežiacom páse. Preto pri kúpe KOI s certifikátom pôvodu starostlivo preskúmajte či bol vydaný priamo chovateľom, alebo len obchodníkom či dovozcom.

Záver

Originálny certifikát pôvodu vydaný renomovaným chovateľom v Niigate je zárukou kvality KOI kapra. Je súčasne zdrojom dôležitých informácii pre majiteľa KOI kapra a dáva mu záruku jeho investície. Niektorí chovatelia si na dizajne certifikátu dávajú naozaj záležať a preto vyzerá dobre zarámovaný a zavesený na stene.

Text a foto: Ing. Dalibor Katreniak, NUMA s.r.o.

Galéria

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

 • manu1
 • manu2
 • manu3
 • manu4
 • manu5