Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Filtrácia vody v záhradnom jazierku

Filtrácia vody v záhradnom jazierku
Všetky filtračné systémy FIAP pracujú na princípe UP-FLOW. Voda je privádzaná odspodu cez predsadenú odkaľovaciu komoru a je vedená cez filtračné médium. Tým je docielené to, že nečistoty, ktoré sa ešte nachádzajú vo vode, sa usadzujú v tejto predradenej odkaľovacej komore ešte pred tým, než dôjdu do filtračného média. Filtrácia jazierka zabezpečená týmto spôsobom je preto skutočne efektívna.

Filtrácia vody v záhradnom jazierku

Gravitačné zapojenie

Get Adobe Flash player

Čerpadlové zapojenie

Get Adobe Flash player

Pri takomto princípe je teda biologický proces odbúravania nežiadúcich látok menej zaťažovaný nerozpustnými nečistotami, a preto filtrácia vody v záhradnom jazierku funguje efektívnejšie než súčasné systémy.

Filtračné zariadenia FIAP sú kompletne zhotovené z nerezu. Prevedenie a technická koncepcia vychádza z vedeckých poznatkov pri filtrácii a odbúravaní škodlivých látok v netlakových filtračných zariadeniach. Vo filtračných systémoch FIAP sa prispôsobuje prívodný aj vstupný tlak a rýchlosť prúdenia vody vo filtračnom médiu tak, aby sa dosiahlo a zaručilo čo najefektívnejšie odbúranie a spracovanie biologických nežiadúcich dusivých látok.

Filtračné médiá

Filtračné médium ako nositeľ mikroorganizmov je vlastne srdcom biologických filtračných systémov. Mala by v nich byť dosiahnutá čo najväčšia plocha filtračného média s čo najmenším odporom a cez jeho póry dosiahnutá rovnomerná hladina vzniknutého biofilmu, ktorý sa na nom vytvoril vďaka nitrifikačným baktériám.

Preto sú použité pre rôzne typy a veľkosti znečistenia materiály s rôznou veľkosťou pórov. Vytvorený biofilm pracuje v závislosti na prúdení a množstve kyslíka vo vode rôznym spôsobom. Filtračná schopnosť filtra je tiež určovaná aj objemom filtračného média. Filtračné média použité vo FIAP filtroch dosahujú maximum v pomere k veľkosti filtra – majú plochu až do 2,5 m2/l.

Vo všeobecnosti teda platí, že väčšia plocha filtra = väčší výkon filtrácie jazierka.

Biologický filtračný systém

V biologickom filtri rozlišujeme a rozdeľujeme jeho časti na aerobnú, anoxickú a anaerobnú zónu. Všetky zóny sú vystavené veľkému prietoku a nároku na množstvo kyslíka a sú nazývané aerobné zóny. Vo filtračných systémoch FIAP sa vlastne tieto zóny zlučujú a tým je dosiahnutá možnosť odbúravať i dodatočné dusivé látky.

Biologický filtračný systém pracuje o to výkonnejšie, čím je voda menej znečistená nerozpustnými látkami. Preto odporúčame pred biologický filtračný systém umiestniť filter pre zachytenie mechanických nečistôt. Podľa našej skúsenosti sa javí ako najlepší, vzhľadom k prietoku vody, štrbinový filter, ktorý zachytí mechanické nečistoty až do veľkosti 300 µ.

Filtrácia jazierka a jej vplyv na kolobeh dusíka

Filtračné systémy od nás

zapojenie filtrácie jazierkaProjektovanie, realizácia a servis profesionálnych filtračných systémov je jednou z našich hlavných činností, ktoré poskytujeme našim zákazníkom. Disponujeme tromi montážnymi skupinami - pre západné, stredné a východné Slovensko. Pri realizácii používame len vysoko kvalitné a praxou osvedčené filtračné materiály.

Hlavnou výhodou nami montovaných filtračných systémov je minimálna údržba počas prevádzky, čistá voda bez rybničného zápachu a trvácne materiály z ktorých je jazierkový filter zhotovený (sklolaminát, nerez). Čistenie filtrácie vám nezaberie viac ako minútu týždenne a určite si nezašpiníte ruky vyberaním, žmýkaním a prepieraním filtračných médií tak ako sa to robí pri hobby filtráciách.

V sídle našej firmy je inštalovaný kompletný filtračný systém FIAP Active Jumbo s 300 µ štrbinovým filtrom a tromi modulmi naplnenými filtračnými kartáčmi, T-rohožami a biokockami. Kompletný filtračný systém obsahuje aj nízkotlakové čerpadlo, trubkový skimmer, ozonizátor a 110W UV lampu.

Príďte sa sami presvedčiť o účinnosti tohto špičkového filtračného systému v záhradnom jazierku s KOI kaprami s objemom 35m3 vody. Nechajte si od nas zdarma navrhnúť filtráciu vody šitú namieru pre vaše jazierko či biobazén. Ak potrebujete v tejto oblasti poradiť, neváhajte a konaktujte nás.

V galérii nižšie si prezrite niektoré z nami inštalovaných systémov pre filtráciu vody v záhraných jazierkach.

Galéria

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5