Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » GinRin – reflexné šupiny KOI kaprov

GinRin – reflexné šupiny KOI kaprov
Hoci KOI kapre s reflexnými šupinami GinRin sú v ponuke už pár desiatok rokov, mimoriadnej obľube sa tešia len posledné roky. Aká je história ich vzniku a kto za nimi stojí?

GinRin – reflexné šupiny KOI kaprov

Prvé variety KOI kaprov vykazujúce reflexné šupiny boli po prvýkrát vyšľachtené pred mnohými rokmi v Yamakoshi (山古志村) – dedinke s 2000 obyvateľmi, nachádzajúcej sa v okrese Koshi v prefektúre Niigata (新潟県) v Japonsku. V roku 2005 sa dedinka Yamakoshi spolu s ďalšími menšími okolitými dedinkami zlúčili do jedného mesta, ktoré dnes poznáme ako Nagaoka (長岡市).

Reflexné šupiny však boli na KOI kaproch viditeľné len ako priame čiary - neskôr známe ako Pearl (perla) alebo Diya (diamant). Chovateľ Uedera san v tom období zakúpil v dedinke Yamakoshi  niekoľko KOI kaprov, ktoré vykazovali reflexné šupiny a doviezol ich na svoju farmu do mesta Mihara (三原市) v Hirošime, kde sa intenzívne venoval ich zdokonaľovaniu.

Po mnohých rokoch pokusov a omylov sa spoločnosti Uedera KOI Farm podarilo vyšľachtiť KOI, kde každá šupina bola reflexná a o niekoľko rokov neskôr udelila organizácia ZNA týmto KOI kaprom oficiálnu výstavnú klasifikáciu GinRin (strieborné reflexné šupiny) a KinRin (zlaté reflexné šupiny). V pôvodnej oblasti Yamakoshi však chovatelia doteraz používajú výraz Diya.

ZNA LogoZNA - Zen Nippon Airinkai (全日本愛鱗会) je organizácia schválená Japonskou vládou. Jej účelom je prispievať k obohateniu japonskej kultúry tým, že podporuje udržiavanie krásy a kvality nishikigoi a usmerňuje spôsob ich hodnotenia na výstavách.

Galéria

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5