Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Jeseter ruský

Jeseter ruský
Jeseter ruský (Acipenser gueldenstaedti) je jedným z druhov jeseterov, ktorý sa ojedinele vyskytuje na slovenskom úseku Dunaja. Vzhľadom sa do istej miery podobá jeseterovi malému, pričom zámena je možná obzvlášť pri malých jedincoch. V porovnaní s jeseterom malým má však jeseter ruský výraznejšie kostné štítky, obzvlášť v oblasti brucha.

Jeseter ruský

Prečo jeseter do jazierka?

Jeseter ruský požiera potravu, ktorá spadne na dno a kazila by vodu záhradného jazierka. Štyri fúzy sú neochlpené, ležia bližšie ku špičke rypca než k ústam a nedosiahnu k okraji úst.

Má asi najširší rypec zo všetkých európskych druhov jesetera. Horný lalok chvostovej plutvy je omnoho dlhší než spodný. Spôsobom, ktorým sa pohybuje v jazierku, pripomína najmä žraloka.

Jeseter ruský patrí ku veľkým druhom jesetera a môže prekročiť dĺžku 2 metrov, nie však pri chove v záhradnom jazierku. Priemerná dĺžka sa pohybuje okolo 80 až 160 cm a hmotnosť od 4 do 30 kg. Jeseter pomerne rýchlo rastie, a to najmä v prvých rokoch. Je bežné aj v záhradnom jazierku dosiahnuť ročný prírastok okolo 15 centimetrov.

Má nádhernú kresbu – čierne telo zdobia výrazné biele kostice v piatich radoch a krásne biele ohraničenie všetkých plutiev. Je veľmi pekným spestrením jazierka a vhodne dopĺna KOI kapre. Živí sa z dna a zozbiera tak potravu, ktorá popadá kaprom na dno a mohla by bez jeho prítomnosti spôsobiť skalenie vody.

Ak vás jeseter ruský ako ryba zaujal a chceli by ste ho do vášho jazierka, ponúkame vám ho v rôznych veľkostiach. Informujte sa o ponuke telefonicky alebo navštívte náš e-shop, kde nájdete aktuálnu ponuku rýb.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5