Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Prevzdušnenie vody v jazierku

Prevzdušnenie vody v jazierku
Prevzdušnenie je termín, ktorým myslíme pridávanie vzduchu do vody. Vzhľadom na to, že vzduch obsahuje približne 22% kyslíka, ovzdušňovanie nasýti vodu jazierka kyslíkom. Existuje niekoľko veľmi dôležitých vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri plánovaní jazierka.

Prevzdušnenie vody v jazierku

Prečo ovzdušňovať jazierko s koi kaprami?

Jazierko s koi kaprami je viac než diera v zemi s fóliou a trochou vody. Aby ste mali zdravé a dynamické prostredie v jazierku, potrebujete aj biologický filter, zdroj ovzdušňovania, cirkulačné čerpadlo a dostatok miesta alebo objemu. Je dôležité poznamenať, že všetky tieto prvky musia pracovať medzi sebou v úplnej harmónii.

Filtračný systém čistí vodu od odpadu, patogénov a ďalších toxínov. Prevzdušňovač dodáva vzduch do vody, aby mali ryby kyslík a aby voda bola v pohybe. Jazierkové čerpadlo čerpá vodu cez filter a prevzdušňovač dodá vode kyslík. Tento cyklus je zdroj sily jazierka - tajomstvo chovateľov koi kaprov. Prežijeme na tejto zemi, pretože môžeme dýchať vzduch. Koi kapre potrebujú kyslík a prospešné baktérie, ktoré udržiavajú vodu zdravú.

Kde je najlepšie miesto v jazierkovom systéme na pridanie kyslíka?

Priamo do systému biofiltrov, čo najbližšie k miestu, kde sú baktérie. To je dôvod, prečo skrápané filtre fungujú tak fantasticky v každom vážnom systéme japonských nádrží. Tiež dosiahneme rovnaký efekt čerpaním veľkého objemu vzduchu okolo filtračných médií.

Koľko vzduchu pridávať do jazierka?

Pridajte do svojho jazierka toľko vzduchu, koľko môžete s použitím vzduchových čerpadiel a vzduchových kameňov na distribúciu vzduchu. Môžete pridať vzduch priamo do jazierka, do filtra, cez vodopád a hocikde inde kde môžete.


Prevzdušnovanie rybníka v Japonsku
Prevzdušnovanie rybníka v Japonsku

Objem jazierka v m3 5                              10                              15                              20                              80                             
Objem minimálneho množstva vzduchu (l/hod) 40 80 160 240 320

 

Tieto čísla slúžia na orientáciu. Skutočná požiadavka sa môže líšiť v závislosti od zarybnenia.

Množstvo kyslíka, ktoré vie voda udržať je závislé od atmosférického tlaku, slanosti a teploty. Voda môže udržať menej kyslíka pri vyššej nadmorskej výške. Slanosť vody nie je pre väčšinu chovateľov sladkovodných rýb dôležitá. Najdôležitejším faktorom je teplota vody. Pri zvyšovaní teploty voda udrží menej kyslíka. Väčšina problémov s nízkou hladinou kyslíka sa vyskytuje od júna do septembra, kedy je teplota vody v jazierku vyššia. Teplotu vody ako aj hladinu rozpusteného kyslíka môžete jednoducho monitorovať vďaka Seneye Pond.


Záver
 

  • Voda môže udržať menej kyslíka keď sa zvyšuje jej teplota.
  • Rýchlosť dýchania rastlín a zvierat sa zvyšuje v teplejšej vode, preto sa spotrebuje viac kyslíka.
  • Letné, hmlisté alebo zamračené dni môžu znížiť množstvo kyslíka.
  • Veľké množstvo krmív, ktoré sa v tomto období spotrebuje, vedie k nárastu množstva odpadu z rýb, ktorý vytvára vyšší dopyt po kyslíku pre nitrifikačné baktérie.

 

Text a foto: Alan Katreniak, NUMA s.r.o.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5