Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Rybí trh Tsukiji – Tokio

Rybí trh Tsukiji – Tokio
Najväčší rybí trh na svete Tsukiji Market (築地市場 Tsukiji shijō) sa nachádza v centrálnom Tokiu, medzi riekou Sumida a prominentnou nákupnou oblasťou Ginza. Zatiaľ čo vnútorná časť trhu je neprístupná pre návštevníkov, okolité obchody a reštaurácie sú stále turistickou atrakciou pre domácich, ale aj turistov zo zahraničia.

Rybí trh Tsukiji – Tokio

Vo všeobecnosti Tsukiji pozostáva z dvoch odlišných trhov. Vnútorný je veľkoobchod, kde približne 900 licencovaných obchodníkov prevádzkuje malé stánky a kde sa odohrávajú aukcie. Vonkajší trh je mixom obchodov, ktoré predávajú japonské kuchynské náradie, potraviny a spracované produkty mora. Ďalej je tu mnoho reštaurácií, predovšetkým so sushi a sashimi.

Trh Tsukiji ponúka viac ako 400 rôznych druhov morských plodov od lacných morských rias po drahý kaviár, od maličkých sardiniek po 300 kilogramové tuniaky a kontroverzné druhy veľrýb. Dokopy viac ako 700.000 ton morských plodov v celkovej hodnote presahujúcej 600 miliárd jenov prejde ročne rybím trhov v Tokiu.

Rybí trh sa otvára zavčas ráno o 3 hodine s príchodom morských rýb dovezených loďami a lietadlami z celého sveta. Obzvlášť pôsobivá je vykládka niekoľkých ton mrazených tuniakov do aukčnej miestnosti. Tu licencovaní nákupcovia pred aukciou prezerajú jednotlivé exempláre tuniakov a zaznamenávajú si, o ktoré kusy majú záujem zabojovať v aukcii a za akú cenu.

Aukcia tuniakov – maguro - na rybom trhu Tsukiji začína ráno 5:20. Prihadzovanie je možné len licencovanými účastníkmi aukcie. Sú to stredne veľkí veľkoobchodníci, ktorí predávajú na ďalšie rybie trhy, ďalej agenti reštaurácií a veľkí maloobchodní predajcovia.

Doteraz najvyššia zaplatená suma na aukcii tokijského rybieho trhu bola v roku 2012 za 269 kg tuniaka modroplutvého 56,5 milióna jenov. Nový majiteľ tuniaka vlastní sieť reštaurácií so suši a na aukcii zaplatil aj rekordnú sumu v prepočte na kilogram.

Kvôli nárastu turistov na rybom trhu a s tým spojenými problémami boli vnútorný rybí trh ako aj aukcia tuniakov pred časom uzatvorené pre všetkých turistov. Mne sa podarilo navštíviť tento úžasný rybí trh ešte pred týmto zákazom, preto vám nižšie môžem priniesť fotografie zo zákulisia rybieho trhu Tsukiji aj s krátkym popisom ku každej fotografii.

Galéria

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5