Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Bodkované KOI kapry

Bodkované KOI kapry
Čierne bodky nazývané shimi, ktoré sa zvyknú objavovať na KOI kaproch, sa najčastejšie vyskytujú v Európe u importovaných druhov Kohaku, Benigoi a Shusui.

Bodkované KOI kapry

Shimi po japonsky

Faktory ovplyvňujúce vznik nežiadúcich shimi

Čo je dôvodom, kvôli ktorému sa tieto čierne bodky na KOI kaproch objavujú? Jedným z faktorov je genetická predispozícia a náhly stres. Ďalším, veľmi dôležitým faktorom je však kvalita vody. Negatívne vplýva na ich tvorbu predovšetkým prítomnosť chlóru vo vode.

KOI kapre ako Kohaku, Sanke, Benigoi, Shiro, Hi Utsuri, ako aj ostatné, sú citlivé na kvalitu vody. Pokiaľ je tvrdosť vody príliš vysoká, čo je v našich zemepisných šírkach veľmi časté, objavujú sa na koži malé čierne bodky – šimi. Preto je mäkká voda nielen prevenciou proti ich tvorbe, ale rovnako stimuluje vývoj kvalitnej červenej (beni).

Mäkkú vodu v našich zemepisných šírkach vieme zabezpečiť reverznou osmózou, ktorá nám zabezpečí udržanie hladiny TDS do hodnoty 50 ppm, od ktorej sa začínajú shimi u KOI kaprov objavovať. Navyše, chov v mäkkej vode výrazne vplýva na kvalitný rast KOI kaprov.

KOI kapre rovnako potrebujú kyslejšiu vodu. Odporúčam pH udržiavať v hodnotách 6-7. Výborným prípravkom, ktorý prispôsobí vodu podmienkam, na ktoré sú KOI kapre zvyknuté vo svojom prirodzenom prostredí (ílovité japonské rybníky), je Biofaktor VL.

Je to extrakt z ílových sopečných podloží s absolútne unikátnym zložením minerálnych látok, ktoré sa v našich podmienkach nevyskytujú.

Galéria

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5