Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 8x za sebou.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Starostlivosť o KOI kapre na jar

Starostlivosť o KOI kapre na jar
Koncom zimy sa naše KOI kapre pomaly prebúdzajú zo zimnej hibernácie, voda v jazierku sa postupne zohrieva a nastáva čas pripraviť jazierko na novú sezónu. Doprajte svojim KOI kaprom správnu starostlivosť a postupujte podľa zásad starostlivosti o KOI na jar.

Starostlivosť o KOI kapre na jar

Ochráňte KOI kapre pred teplotným šokom

Teplota vody ovplyvňuje všetok život v záhradnom jazierku a má zásadný vplyv pri chove KOI. Veľké riziko ovplyvňujúce zdravotný stav a kondíciu KOI v jarnom období je kolísanie teploty. Vystavenie KOI kaprov týmto teplotným šokom vedie ku ich zdravotným problémom.
Ak nevlastníte zimovisko pre KOI, zapojte do filtračného systému jazierka prietokový ohrievač, ktorý zamedzí teplotným výkyvom vody, zlepší životné podmienky KOI a pomôže množeniu nitrifikačných baktérii vo filtre a tým aj rýchlejšiemu vyčisteniu jazierka po zime.
Optimálny nárast teploty na jar v záhradnom jazierku v priebehu mesiaca je z teploty 5 °C na 15 °C.

Používajte špeciálne krmivo pre KOI do studenej vody

Ako rastie teplota vody v záhradnom jazierku, zvyšuje sa aj aktivita KOI kaprov. Ak už teplota vody neklesá ani v noci pod 8°C môžeme začať KOI kapre kŕmiť granulami vhodnými pre skrmovanie pri nízkych teplotách. Z našej ponuky krmím odporúčame krmivo Saki-Hikari Multi Season a neskôr Saki-Hikari Balance.

Špeciálne krmivo pre KOI na jar do studenej vody

Podporte imunitu KOI kaprov

Po zimnej hibernácii majú KOI kapre oslabenú imunitu a navyše pri jarných teplotách vody okolo 5-15 °C sú náchylné na bakteriálne a vírové infekcie. Je preto dôležité v tomto období podporiť kondíciu KOI vitamínovými a minerálnymi doplnkami. Predídeme tak častým jarným problémom s chorobami KOI. Nezabudnite na jar pravidelne odčervovať Vaše KOI kapre.

Biofactor VL Biofaktor VL
 • Výrazné zlepšenie vitality KOI
 • Prirodzene posiluje imunitu a znižuje stres KOI
 • Japonské ílové minerály KOI absorbujú cez kožu
 • Posiluje kosti a rastové bunky
 • Zlepšuje vyfarbenie a lesk KOI
FIAP Vitamin FIAP Premiumactive Vitamin
 • Významne podporuje vitalitu KOI kaprov
 • Obsahuje najvyšší podiel vitamínu C na trhu (1125mg)
 • Zvyšuje imunitu a odolnosť voči stresu
 • Obsiahnutý karotén zvýrazní vyfarbenie KOI


Nezabudnite na preventívne opatrenia proti ochoreniu KOI

Po zime sú KOI kapre oslabené a náchylné na bakteriálne a vírové ochorenia. Odporúčame preto používať prírodný bylinný preparát SABBACTISUN Herbal Immune Stimulant, ktorý podporuje prirodzený imunitný systém rýb, pomáha udržať baktérie „od tela" a stimuluje a urýchľuje regeneráciu poškodeného tkaniva. Výrazne pomáha rybám pred bakteriálnou infekciou.
Na jar sú KOI kapre tiež náchylnejšie podľahnúť parazitom, ktoré oslabujú KOI kapre, poškodzujú im kožu a následne tieto rany sú cestou pre bakteriálne ochorenia a infekcie. Predchádzať parazitickým ochoreniam je možné pomocou prírodného bylinného preparátu PARAZORYNE Herbal Immune Stimulant, ktorý redukuje kožné hlisty, žiabrové parazity - žiabrohlisty a krupičku. Parazoryne podporuje imunitný systém KOI a parazity ktorými boli napadnuté sa eliminujú. Nezapríčiňuje rezistenciu parazitov.

Záver

Venujte na jar zvýšenú pozornosť KOI kaprom, pozorujte ich správanie (či sa držia v húfe), ich držanie tela (či nemajú stiahnuté plutvy), či sú ochotné prijímať potravu, či sa neotierajú o dno, či nemajú začervenalé plutvy a brucho.

Text a foto: Ing. Dalibor Katreniak, NUMA s.r.o.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

 • manu1
 • manu2
 • manu3
 • manu4
 • manu5