Prečo nakupovať u nás?
Prečo nakupovať u nás?

- Nie sme len e-shop ale aj realizátorská firma s 10-ročnými praktickými skúsenosťami.
- Preto Vám vieme poradiť s každým technickým riešením či svojpomocnou realizáciou jazierka.
- Je za nami množstvo realizácií a referencií.
- Pred kúpou cez e-shop sa môžte s nami spojiť a odkonzultovať vhodnosť vybraného tovaru pre váš zámer.
- Zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis na u nás zakúpený tovar.
- Môžte nás osobne navštíviť a prezrieť si produkty jazierkovej techniky priamo zapojené v našich jazierkach.

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop

- Sme jediný e-shop na Slovensku s jazierkovou technikou a KOI kaprami certifikovaný spoločnosťou SAEC. Sme držiteľom certifikátu "Bezpečný nákup" od 8.2.2015 čo znamená, že e-shop numa.sk úspešne absolvoval certifikáciu už 10 rokov po sebe.
- Certifikovaný obchod prináša zákazníkom záruku a zároveň záväzok, že spĺňame pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.
- Pristupujeme seriózne ku každej prípadnej reklamácii.
- Dodržiavame pravidlá ochrany osobných údajov, čo potvrdzuje Úrad na ochranu osobných údajov SR registráciou informačného systému spoločnosti NUMA s.r.o. s prideleným registračným číslom - 201416903.
- Svoju objednávku môžte uhradiť dobierkou, alebo ju bezpečne uhradiť cez zabezpečený portál banky. Platbu na dobierku neposkytujeme pre fólie a tovar na objednávku.

Vernostný program
Vernostný program

- Spoločnosť NUMA s.r.o. svojich zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom e-shopu odmeňuje za vernosť.
- Zaregistrujte sa u nás, objednajte si tovar a zbierajte pri tom body, ktorými môžete pri Vašich ďalších nákupoch u nás zaplatiť. Vernostné body sa nepripisujú za tovar ktorý je v zľave.
- Kúpou cez e-shop je vami zakúpený tovar registrovaný systémom a pri prípadnej reklamácii nemusíte predkladať doklad o kúpe.

Expresná doprava ZDARMA
Vernostný program

- Okamžitá expedícia tovaru - 93% tovaru je skladom a pri zadaní objednávky v pracovných dňoch do 12:00 hodiny (fólie do 10:00 hod) ho okamžite expedujeme - kuriérom je na druhý pracovný deň u Vás.
- Pri každom tovare je uvedená jeho dostupnosť - máte tak prehľad kedy Vám tovar môžeme odoslať.
- Doprava tovaru je zdarma pri objednávke nad 80€ pri doprave poštou a nad 150€ pri doprave kuriérom. Doprava zdarma neplatí pre fólie.

» » » Zabudnite na bazén - postavte si kúpacie jazierko

Zabudnite na bazén - postavte si kúpacie jazierko
Kúpacie jazierko je špeciálne navrhnuté aby minimalizovalo dopady na prírodu a vyzerá fantasticky, pokiaľ sa správne navrhne a zrealizuje.

Zabudnite na bazén - postavte si kúpacie jazierko

Kúpacie jazierko využíva pre udržanie čistej a priezračnej vody biologický proces filtrácie namiesto pridávania chlórových tabliet. Skúste si vychutnať pocit plávania v prírodnej vode verzus plávanie v chlórovanej vode s pocitom suchej kože a podráždených očí.

Kúpacia časť
Zóna na kúpanie v kúpacom jazierku môže mať ľubovoľný tvar a veľkosť podľa našich predstáv, požiadaviek na plávanie a priestorových možností. Do zóny na kúpanie je vhodné umiestniť nerezové schodíky aby sme zabránili pošmyknutiu, nakoľko fólia aj skaly sú v kúpacom jazierku klzké. Sliz ktorý spôsobuje šmykľavý povrch vytvárajú nitrifikačné baktérie v kúpacom jazierku. Tento slizký povrch je však prirodzenou súčasťou kúpacieho jazierka a mnoho ľudí sa s tým nevie zmieriť a volia preto radšej klasický chemicky upravovaný bazén.

Filtračná časť kúpacieho jazierka obsahuje kvalitný mechanický a biologický filter a technológiu na sterilizáciu vody ktorá obsahuje ozonizátor s UV-lampou. Celá filtračná technológia kúpacieho jazierka je v ideálnom prípade inštalovaná vo filtračnej šachte prepojenej s kúpacím jazierkom dnovou vpusťou. Filtračná šachta je prekrytá mólom buď zo vzácnych drevín alebo z WPC kompozitných materiálov.

Náklady
Cena za vybudovanie kúpacieho jazierka závisí od požadovanej veľkosti kúpacej časti, od zvolenej fólie a výberu filtrácie. Vo všeobecnosti náklady na vybudovanie kúpacieho jazierka sú porovnateľné s nákladmi na výstavbu bazéna. Náklady na prevádzku kúpacieho jazierka sú však neporovnateľne nižšie ako pri prevádzke bazéna.
V kúpacom jazierku ušetríme náklady za bazénovú chémiu a nezanedbateľnú položku tvorí úspora za elektrickú energiu: napríklad bazénové čerpadlo s výkonom 20m3/hod má spotrebu okolo 1.500 Wattov, čerpadlo do kúpacieho jazierka s rovnakým výkonom spotrebuje len 120 Wattov – čo je 12x menej !

Využitie
Jednou z výhod investície do kúpacieho jazierka je skutočnosť, že keď nám deti vyrastú a zistíme že bazén sa využíva minimálne, môžeme do kúpacieho jazierka nasadiť okrasné ryby a bez akýchkoľvek dodatočných investícií máme odrazu v záhrade okrasné záhradné jazierko.
Úplne rovnako keď časom prídu vnúčatá môžeme ryby odloviť a opäť vodnú plochu využívať na plávanie a relax pri kúpacom jazierku.

Údržba
Údržba kúpacieho jazierka je rovnako jednoduchšia ako pri klasickom bazéne. Nepotrebujeme automatický vysávací robot na čistenie fólie, nemusíme zberať z hladiny lístie. Pri vhodne zvolenom filtračnom systéme navrhnutom do kúpacieho jazierka nám hrubé nečistoty z hladiny pozbiera stenový skimmer, a nečistoty z dna dnová vpusť. Tieto mechanické nečistoty následne separuje zo systému mechanický predfilter ktorý môže byť vybavený automatickým oplachom. Následne voda putuje do biologického filtra, kde sa o dokonalé vyčistenie vody od biologických živín postarajú špeciálne baktérie do kúpacieho jazierka.

Záver
Je na každom z nás či dáme prednosť modrej vode v bazéne, alebo prirodzene sfarbenej čírej vode v kúpacom jazierku. Každopádne sme v dnešnej modernej dobe vystavení množstvu chemikálií, umelých farbív a konzervantov a naše telo nepotrebuje ďalšiu dávku chémie a chlóru.

Spoločnosť NUMA s.r.o. je výhradným zástupcom spoločnosti FIAP GmbH na Slovensku. Ponúkame tovar od renomovaných výrobcov, akými sú FIAP, OASE, MESSNER, TMC, HOUSE OF KATA, VELDA, SENEYE a Evolution Aqua

  • manu1
  • manu2
  • manu3
  • manu4
  • manu5